Varenie s B&F

Varme chutne a ekologicky! V rámci Tetra Pak kampane sme mali možnosť zorganizovať vegánske varenie, ktoré sme sa snažili poňať čo najviac ekologicky. Využívali sme bezobalové suroviny, zvolili si ekologické obaly a uprednostnili organické produkty. 

 

Varenie bolo pod záštitou vegánskej kuchárky, ktorá má dlhodobé skúsenosti s pečením a varením vegánskych jedál - VegaNana. Do varenia boli pozvané 2 známe slovenské influencerky, a to Kristína Víglaská(modelka) a Veronika Adamičková – Ronie (speváčka). Kika zaraďuje do svojej stravy rastlinné produkty, takže jej nie sú ničím neznámym. Ronie si rovnako volí rastlinné produkty, kvôli intolerancii laktózy a alergii na sóju. Varenie vegánskych jedál sme im prispôsobili, avšak ani takéto obmedzenia nepredstavovali prekážku v tom, aby jedlá boli chutné a ťažké na prípravu. 

Inšpirujte sa aj vy. Ak sa nechcete vzdať mäsa úplne, popremýšľajte nad obmedzením mäsa a živočíšnych výrobkov, ktorých výroba pre našu planétu predstavuje záťaž. Chovanie zvierat – spotrebovaná voda, krmivo, územie na chov atď... Rovnako sa zamerajte sa na ekologické varenie – nakupujte s rozumom, recyklujte, uprednostnite lokálne, organické a bezobalové suroviny, obmedzte používanie jednorázových obalov a naučte sa ekologickým návykom. Ajkeď to nebude hneď a perfektné, dôležité je chcieť niečo zmeniť. Aj malé zmeny k lepšiemu sa počítajú.