PLANT-BASED

Prispejte spolu s nami k lepšej budúcnosti

Záleží nám na tom, čo milujeme. 

Preto chceme chrániť našu planétu, správať sa k nej šetrne a prispievať k udržateľnosti nášho fungovania. Od začiatku bolo našou víziou vyrábať produkty, ktoré sú s vysokou pridanou hodnotou, výnimočným zložením a šetrné k nášmu životnému prostrediu. 

Avšak chceme sa neustále posúvať a robiť pre zdravie našej planéty čo najviac. Preto sme sa rozhodli, že vaše najobľúbenejšie rastlinné alternatívy mliek naplníme do ekologickejšieho Tetra Pak obalu, ktorý je vyrobený na rastlinnej báze.

Aj my ako firma sa správame k prírode s rešpektom, pretože chceme mať z našej planéty krajšie a lepšie miesto pre život. 

Preto SME:

Sme v ekologickom balení z obnoviteľných zdrojov

82% nášho obalu je vyrobených z obnoviteľných zdrojov: dreva a cukrovej trstiny. Taktiež aj uzáver a vnútorné vrstvy obalu sú vyrobené z cukrovej trstiny, bez palmového oleja alebo živočíšneho tuku.

 

 

Ako sa vyrába plast z cukrovej trstiny? 

Menšia uhlíková stopa

Pri výrobe obalu sa vyprodukuje o 19% menej CO2 v porovnaní s bežným kartónovým obalom. Cukrová trstina počas svojho rastu pohlcuje už existujúci CO2, čím zmierňuje klimatické zmeny oproti čistému podielu CO2 z fosílnych zdrojov. 

 

Sme plne recyklovateľní 

Obal patrí rovnako ako ostatné nápojové kartóny do žltého alebo oranžového kontajnera (záleží od vašej obce alebo mesta či zberovej spoločnosti). Obal pred vyhodením- stlačte, popučte alebo zošliapnite. 

 

Sme lokálny výrobca

Všetky naše produkty vyrábame vo fabrike doma na Slovensku a tým minimalizujeme uhlíkovú stopu, ktorá pri zahraničných produktoch vzniká prevozom z iných krajín.

 

Sme plant-based

Mäsový a mliečny priemysel má jeden z najväčších dopadov na naše životné prostredie pri tvorbe skleníkových plynov. Naopak, vyprodukovať rastlinnú bielkovinu je menej náročnejšie na pôdu, vodu a energiu ako vyprodukovať živočíšny proteín. Pre porovnanie: pri výrobe 1kg hovädzieho mäsa je potrebných v priemere 15 415 litrov vody a na dopestovanie 1kg zemiakov sa spotrebuje 287 litrov vody.

 

Nízky dopad na životné prostredie

Výroba obalu z cukrovej trstiny zanecháva minimálny dopad na naše životné prostredie, pretože:

  • Cukrovej trstiny je nadbytočné množstvo 
  • Pestuje sa na malom území
  • Množstvo ornej pôdy je stále v Brazílii nevyužitých (odkiaľ pochádza cukrová trstina, z ktorej sú vyrábané naše obaly)
  • Najefektívnejšia plodina, ktorá pohlcuje CO2
  • Pestuje sa na nevyužívaných územiach, poliach 

 

Sme vegan 

V našich rastlinných alternatívach mliek sa nachádza aj vegánsky vitamín D3, ktorý pochádza z lišajníkov a tým je nepochybne „čistejším“ zdrojom ako vitamín D3 živočíšneho pôvodu. Prirodzene sa vyskytuje v prírode a nemá negatívny dopad na naše životné prostredie.