O nás

V ČO VERÍME

Body&Future vznikla v roku 2016 s ambíciou prinášať moderné, vyvážené potravinové alternatívy v najvyššej kvalite. Od základov ich vyvíjame v spolupráci s vedcami, univerzitami a výskumnými pracovníkmi. Pri ich výrobe využívame unikátne vlastnosti superpotravín a surovín budúcnosti. Naše produkty sú investíciou do Vašej zdravej budúcnosti, sú jedinečné nie len svojou kvalitou, ale aj vyváženou chuťou a zložením, ktoré je vždy doplnené o účinné funkčné látky. Výrobky Body&Future sú samozrejme bez GMO, sóje, lepku, pridaného cukru, konzervačných látok, vhodné aj pre vegánov.

NAŠA VÍZIA

Hlavným cieľom značky Body&Future je ponúknuť zákazníkovi produkt, na ktorý sa môže vždy spoľahnúť. V dnešnej uponáhľanej dobe si ľudia zaslúžia kvalitnú a vyváženú stravu. Preto robíme všetko pre to, aby sa produkty značky Body&Future stali synonymom zdravia a inovatívneho prístupu k stravovaniu. Po našich produktoch siahne každý, komu záleží na jeho zdraví a tiež zdraví našej planéty. Preto najväčší trend je zdravotný, chceme niečo, čo je zdraviu prospešné a má preventívne účinky. Snažíme sa zhmotniť výrobky, pri ktorých si iní povedia „to nedáme“.

Na každej molekule záleží...

ECO TÉMA

Stav nášho životného prostredia nám nie je ľahostajný, a preto sa snažíme ísť aj v prístupe k prírode príkladom a napĺňať naše inovátorské myšlienky. V prvom rade, všetky naše produkty majú 100% recyklovateľný obal, a to vrátane PET sleevu. Sme jedni z prvých, ktorí vyrábajú etiketu z PET materiálu, vďaka čomu je fľaša veľmi jednoducho plne recyklovateľná. Spolupracujeme v projekte na výrobu Biodegradovateľných plastov.

VÝVOJ ZNAČKY BODY&FUTURE

Prvý produkt Body&Future sa začal unikátnou výrobou nápojov s chia semienkami. Postupne získali chia semiačka povolenie na voľný predaj aj na použitie v pekárenských či cukrárenských výrobkoch. Začínali byť čoraz viac populárnejšie u nás v Európe a my sme zistili, že v Južnej Amerike je celkom obvyklé ich dať semienka aj do nápoja. Začali sme pracovať na receptúre aj vybavení certifikátu Novel Food. A v apríli 2016 sme ako prvá firma zo Slovenska získali individuálne povolenie na použitie novej potraviny. Tak začala naša cesta s Body&Future, kde sme sa zamerali na využitie superpotravín a potravín budúcnosti.

 

 

McCarter OCENENIA

 

Za svoje produkty získavame medzinárodne ocenenia v kategórií inovatívnych nápojov.

 

Sme držiteľom osvedčenia o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj vydané Ministerstvom školstva vedy a výskumu. Máme vybudovanú vývojovú základňu so silným personálnym obsadením pod vedením Ing. Jána Durca PhD., odborníka v danej oblasti. Sme zapojení do medzinárodného konzorcia na rozvoj bioaktívnych a senzoricky aktívnych látok. Realizujeme experimentálny výskum pre americkú skupinu JBT (výskum sa týka využitia inertných plynov v procese studeného aseptického plnenia a hľadáme nové ekologické metódy sterilizácie obalov v studenej aseptickej technológií). 

Formou experimentálneho laboratória ďalej rozvíjame technológiu studeného aseptického plnenia. Naše laboratória sú vybavené modernou technológiou, vrátane plynovej chromatografie. Vyrábame organické produkty. Certifikáty kvality: ISO 22000, ISO 9001, IFS. V oblastí technológií sme excelentne vybavení pre akékoľvek plnenie v režime COLDPRESS ASEPTIC. Ako jediní plníme do nápojov špeciality, napr. kúsky ovocia, chia, bazalkové či ľanové semienka, proteínové nápoje.